Táto stránka používa súbory cookies ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Viac info

Archiv clankov

Poslankyňa Benčaťová Richterová sa vzdala mandátu

"Oznamujem Vám - najmä Vám z Jazernice - že som sa vo štvrtok 29.3.2018 vzdala mandátu poslankyne obecného zastupiteľstva obce Jazernica na protest proti netransparetnému riadeniu obce starostom Ivanom Gejdošom a proti kolektívnej hlúposti poslancov, s ktorou nechcem mať nič spoločné.

Dištancujem sa od ich rozhodnutia o vstupe Jazernice do organizácie starostov a poskytnutia vyše 5000 eur na jej činnosť. Poslanci znova rozhodli bez jediného písomného podkladu, a ja sa radšej domnievam, že to robia pretože sú hlúpi a nie preto, že sú kúpení... Vlastne to už ukázali pri poskytovaní obecnej dotácie, kedy dali peniaze organizáciam, ktoré spĺňali VZN o získaní dotácie a dali peniaze aj tým, ktorí nespĺňali, len to nazvali nie dotácia ale príspevok. Dištancujem sa od takejto "vynaliezavosti" obchádzania vlastného nariadenia, od rozhodovania bez akýchkoľvek materiálov a od nerešepektovania odborných rád.

Od začiatku nechceli spoluprácu, starosta považuje vedenie obce za politický boj a ja odmietam bojovať, nech sa páči: robte ako chcete."

Lucia Benčaťová Richterová